Reiki Seminerleri – Nefes-i Hızır

Reiki Seminerleri

Yaşadığımız dünya tümüyle enerjiden oluşmaktadır. Usui’nin, Reiki için tanımı, her şeyin özü olan evrensel yaşam enerjisidir. Bu evrensel enerji vücudumuzda omurgamızın üzerinde ilerleyen ana çakralardan akış sağlar ve vücudumuzun çevresinde koruyucu bir enerji alanı olan, auramızı oluşturur. Bu bir döngü gibidir. Aldığımız enerji dönüşür ve bizi kuşatan alan güçlenir, alanımız güçlendikçe daha çok evrensel yaşam enerjisi yaşantımızda akış kazanmaya başlar böylece dengemizi koruyabilir, kendi yaşam gücümüze sahip çıkabiliriz. Kişinin kendini keşfetme yolunda adım adım ilerleyen, fizik bedenden başlayıp, zihinsel, duygusal adımlarla, ruhsal gelişime doğru sağlam temelllerle akan bir süreçtir Reiki ve hiçbir din  ya da inanç ile alakası yoktur. Bir yerimiz ağrıdığında ya da incindiğinde hemen o yere elimizi koyarız, bir süre elimizi orada tutmak iyi gelir. Bu Reiki’dir. Yani hepimizde olan yaşam enerjiyle, evrensel yaşam enerjisi arasında akışa yol vermek. Kuşaktan kuşağa, zamandan zamana, şehir hayatına geçişle farkındalıklarımızın ve ruhsal kavrayışlarımızın gitgide unutulmasıyla bizimde bu enerjiyi kullanmaya dair bildiklerimizin üstü örtülmüştür. Bir Reiki Master, bunu bize hatırlatan, evvelden günümüze taşıyan kişidir. Uygulama bir kez öğrenildikten sonra ömür boyu kullanılabilir. Uyumlamadan sonra yapılması gereken tek şey, ellerinizi kendinizin veya başkasının üstüne koymaktır.  Enerji otomatik olarak akacaktır.

Reiki 3 Aşama olarak verilir. Reiki 1. Aşama Reiki’yi kullanmaya başladığımız andır ve daha çok fiziksel beden üstünde çalışır. 21 günlük bir arınma süreci vardır. Reiki 1’den en az 3 ay sonra ise isteyenler Reiki 2. Aşama inisiyasyonu alabilirler.

Reiki 2. Aşama sembollerin öğrenildiği ve duygusal-zihinsel alanda çalışma yapabildiğimiz bir adımdır. Karmalar, travmalar, planlanan programlarımız dahil her şeye uzaktan enerji gönderebiliriz.

Reiki 3.Aşama, üstatlık seviyesidir ve kendi içinde 3A ve 3B olarak ikiye ayrılır. 3A ile üstatlık sembolünü öğrenmiş olursunuz, fiziksel, duygusal ve zihinsel sürecin daha derin katmanına yani ruhsal yola hazırsınızdır. Artık ruhsal kapılar açılmıştır, 1 yıla yakın bir arınma ve meditasyon süreci vardır. 1 yılın sonunda 3B’yi alarak Reiki Teacher Master’lığı yapabilirsiniz.

 

* Mavi’nin Sesi ile yapılan tüm Reiki çalışmaları Yeni Enerji ile uyumlu ve inisiyasyon ise Soul Star Chakra Aktivasyonunu içermektedir.

Tony Pollard Authentic Jersey