Gizemli Yol – Nefes-i Hızır

Gizemli Yol

”Tarot kartları yaradılışın sunulduğu bir çarkı anlatır.  Bu çarkın her adımı evrenden insana dair bize bir çok ipucu verir. Joker’le başlayan çark Yeni Dünya’ya doğru ilerlerken, yola çıkan kişi de kendi ruhuyla o bağı yeniden görünür kılma, kendisini bilme ve bilincine gelme yolculuğunu adım adım işler. Bizde arketipsel bir bilgelik olan Tarot’un 22 Büyük Arkana’sının bize sunduğu zenginlik ile kuşanmak için uzun bir yolculuğa çıkıyoruz.”

GİZEMLİ YOL PROGRAMI

22 Büyük Arkana Kartı aslında ilk adımla başlayan kişisel gelişim ve dışsal büyümeye yol olurken, içsel dünyamız ve gölgelerimize ilerleyerek sürecimizi derinleştirecek ve bize bütünleşmeye doğru bir bilgelik sunacak.
Bu süreçte,kökenleri çok eskiye dayanan Tarot kartlarının çok üstünde durulmayan gizemli ve rehber tarafı ile çalışmayı öğreneceğiz. Çünkü Büyük Arkana destesindeki her kart bireyselleşme – büyüme ve olgunlaşma yolculuğunda önemli bir rehberdir.
Ayda 1 her pazar yapacağımız bu gizem dolu yolculuklarda bizde adım adım bireyselleşme – büyüme – olgunlaşma sürecinde kendimizi;

*22 Büyük Arkana’nın rehberliğine açarak, enerjisel olarakta kartlarla uyumlanacağız. (inisiyasyon)
*Sayıların, sembollerin, renklerin bilgeliğine açılacağız
*O ay çalışılan kartın temasına uygun resim, kitap, film çözümlemeleri ile daha derine inerek, gördüğümüzün ardına bakacağız.
*O ay çalışılan kartın teması ile ilgili meditatif çalışmalar yapılacak.
*Büyük Arkana’daki mitolojik yapıyı ve arketipsel örgüleri keşfedeceğiz.
*Büyük Arkana’nın hayatımızdaki izlerini takip ederek, kendi yolculuğumuzun kahramanı olacağız.

Sende bizimle kendine doğru bir yolculuğa çıkmaya hazır mısın ? 

 

1 yıl sürecek bu yolculuk ayda 1 kere pazar ya da cumartesi günleri gerçekleştirilip, yoldakilerin oluşumuna göre kendi tamamlanma süresini belirleyecektir.

Katılım ve Detaylı Bilgilendirme için bize 0 546 936 19 29‘dan bize ulaşabilirsiniz.

İz Sürme Sanatı – Gizemli Yol adı altındaki bu çalışma Mavinin Sesi’nin(Gülçin Önel) yolculuğundaki izlerin bir oluşumudur.

 

 

Tony Pollard Authentic Jersey